YENİOrta Amerika Çok Yakında!
New YorkAmerika

New York Konaklama Bölgeleri

2 dk okuma süresi

New York 5 farklı bölgeden oluşan bir şehirdir. Bunlardan en meşhurları Manhattan ve Brooklyn bölgeleridir. Diğer bölgeler ise sırasıyla Queens, Bronx ve Staten Island olarak geçmektedir.

Eğer bu bölgeler arasında “New York’ta Nerede Kalınır?” diye bir soru soracak olursanız alacağınız ilk cevap kesinlikle Manhattan olacaktır.

New York City’nin kalbi ve en kozmopolit bölgesi olan Manhattan, o meşhur gökdelenleri, sayısız insan profili, yankı yapan ve hiç susmayan ambulans, polis veya itfaiye sesleri, belli belirsiz yerlerden çıkan duman görüntüleri ve de her biri ayrı karaktere sahip olan meşhur semtleri (Chinatown, Little Italy, Harlem, SoHo, Chelsea) ile turistler tarafından konaklama için en çok tercih edilen bölgelerin başında gelmektedir.

New York Konaklama Bölgeleri başlığı altında hazırladığımız bu yazıda da bu nedenle sadece Manhattan bölgesinden bahsetmiş bulunmaktayız. Alt bölgelere ayırarak açıkladığımız bu konu hakkında herhangi bir sorunuz olursa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz…

Lower Manhattan

Birçok finans kuruluşuna ev sahipliği yapan “Aşağı (Güney) Manhattan” bölgesidir. Wall Street’in ve göz alıcı gökdelenlerin bulunduğu bu turistik bölge, halk arasında Financial District olarak da bilinmektedir.

Genellikle şehir merkezinde kalmak aynı zamanda da kalabalıktan ve gürültüden uzakta olmak isteyen turistler tarafından tercih edilen bu bölge Little Italy, Chinatown, Greenwich Village ve de SoHo gibi dünyaca ünlü semtlerin de merkezini oluşturmaktadır.

Midtown Manhattan

New York’un en ikonik binalarını (Empire State Building, Chrysler Building, Flatiron Building) ve de meydanlarını (Rockefeller Center, Times Square) içeren şehir merkezidir.

Şehrin her noktasına kolay ulaşım imkânı ve gezilecek yerlerin çoğuna yürüme mesafesinde olması nedeniyle konaklama anlamında oldukça fazla tercih edilen bir bölgedir.

Ancak, bu bölgede hemen karar kılmadan önce otellerin bir hayli pahalı olduğundan, korna seslerinin asla susmadığından ve de bölgenin 7/24 hareketli ve oldukça gürültülü bir atmosfere sahip olduğundan da bahsetmekte fayda var…

Upper East Side

201907036 New York City Upper East Side Park Avenue

NYC’de Yahudi nüfusun yoğun olduğu lüks bir yerleşim bölgesidir. Genellikle zengin ve sosyete kesim tarafından tercih edilir. Bu nedenle otel fiyatları bir hayli yüksektir. Ayrıca şehir içi toplu taşıma araçları bu bölgede çok da fazla hizmet vermemektedir.

Upper West Side

Sessiz sakin mahallelerden ve bu mahallelere eşlik eden şık görünümlü süslü evlerden oluşan oldukça keyifli bir bölgedir.

Bu bölge için konaklama anlamında size tavsiyemiz Booking.com firması yerine Airbnb firmasını kullanmanızdır.

Bu başlık New York serisinin 3. yazısıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.