YENİOrta Amerika Çok Yakında!
SaraybosnaBosna-Hersek

Saraybosna Konaklama Bölgeleri

1 dk okuma süresi

Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’nın merkezinde yer alan ve 15 ila 16. yüzyıllar arasında kurulmuş olan Başçarşı (Baščaršija), günümüzde şehrin tarihi ve turistik noktası olarak bilinen meşhur Osmanlı çarşısıdır.

Konum itibariyle popüler noktalara yürüme mesafesinde olan Başçarşı, sınırları içerisinde barındırdığı camiler, hanlar, hamamlar, çeşmeler, imarethaneler, Katolik ve Ortodoks kiliseleri, sinagoglar, restoranlar, kafeler, hediyelik eşya satan dükkanlar, antikacılar ve kahvehaneler ile şehrin en hareketli bölgesidir.

Eğer, her köşesinde Osmanlı izine rastlanan Saraybosna’nın tam merkezinde konaklama istiyorsanız, Başçarşı (Baščaršija) sizler için en mantıklı seçim olacaktır.

Not

  • Saraybosna şehrinde konaklama itibariyle farklı karakteristik özelliklere sahip birçok mahalle veya bölge, bu mahalle veya bölgelerde de otel veya hostel gibi çeşitli konaklama birimleri bulunmaktadır. Fakat basta ulaşım kolaylığı olmak üzere, bütçe aralığı, güvenlik ve ambiyans gibi konular ele alındığında mantıklı olan seçeneğin Başçarşı (Baščaršija) bölgesi olduğu açıkça ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle de bizler “Saraybosna Konaklama” başlığı altında sizlere tek bir seçenek olarak Başçarşı’yı (Baščaršija) sunduk.

Bu başlık Saraybosna serisinin 3. yazısıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.