Çek CumhuriyetiPrag

Prag Konaklama Bölgeleri

Prag Konaklama konusunu sadece 3 bölge ile sınırlandırmış ve oldukça kısa bir biçimde özetlemiş bulunmaktayız. Eğer yazıda bahsedilen veya bahsedilmemiş konaklama bölgeleri ile ilgili sorunuz olursa bizimle rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz.

Staré Město

Photo by Paxton Tomko on Unsplash

İçerdiği tarihi yapılar nedeniyle, turistler tarafından şehrin konaklama anlamında en çok tercih edilen bölgesidir. Her ne kadar zaman zaman biraz gürültülü ve bunaltıcı olabilse de ulaşım kolaylığı ve etkileyici manzaraları göz önüne alındığında bu dezavantajı görmezden gelebilmek mümkün. Yalnız, konaklama ücretlerinin ucuz olmadığını söylemekte de fayda var.

Malá Strana

Turist yoğunluğundan arınmış, sessiz sakin bir bölgedir. Fotojenik dar sokakları ile de bilinir. Şehir merkezine ne kadar yakınsa, konaklama anlamında da bir o kadar ekonomiktir.

Nové Město

Photo by Will Tarpey on Unsplash

Oldukça ucuz otellerin, içeriği zengin restoran ve kafelerin, şehrin ana alışveriş caddelerinin, bir de hatırı sayılır bazı gece kulüplerinin yer aldığı daha yenilikçi bir bölgedir. Tek dezavantaj ise maalesef güvenliktir.

Bu başlık Prag serisinin 3. yazısıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu