Dominik CumhuriyetiSanto Domingo

Santo Domingo Gezilecek Yerler

3 Mins read
1502’de İspanyol sömürgecileri tarafından kurulan ve Yeni Dunyadaki (Avrasya ve Afrika dışında kalan ana karaları ifade eden terimdir) ilk kalıcı Avrupa yerleşim yeri olan “Ciudad Colonial” adli Somurge sehri, “Distrito Nacional” adli Ulusal Bolgenin tarihi merkez mahallesidir. Sanatsal yapilarin tarihi parke taşli yollarin uzerinde yer aldigi sokaklar, yerli ve yabancı turistlerin bir hayli ilgi gosterdigi en önemli turistik noktalardan birisi haline gelmistir. UNESCO tarafindan 1990 yilinda “Dunya Mirasi” listesine eklenen bu mahalle, muzeleri, heykelleri, meydanlari, kulturel etkinlikleri ve tarihi yapilariyla gorulmeye deger bir alan olusturmustur.
Dominik CumhuriyetiSanto Domingo

Santo Domingo Şehir İçi Ulaşım

4 Mins read
Santo Domingo, 7 farkli belediyeyi, 1 Ulusal Bolgeyi ve 8 farkli ilçe belediyesini içeren 4 milyon nufusluk devasa bir eyalettir. Sosyal mekanlarin genel itibariyle “Distrito Nacional” adli Ulusal Bolge’de toplandigi bu dinamik ve modern eyalet, ulasimda her ne kadar alisilmis konforlugu sunmasada çesitlilik açisindan istenileni karsiladigi soylenebilmektedir. Santo Domingo tamamen turist dostu bir şehir değildir. Şehri tanımıyorsanız, dolaşılması genellikle zordur, çünkü birçok sokak, ismini belirten uygun bir tabelaya sahip değildir. Bunun için sicakkanli yerel halk ile iletisime geçebilir, sorularinizin cevaplarini alabilir veya sokak haritasi edinebilirsiniz.
Dominik CumhuriyetiSanto Domingo

Santo Domingo Seyahat Rehberi

2 Mins read
Santo Domingo, 31 Eyalet, 1 Ulusal Bolge, 160 Belediye (il) ve 231 Ilçe Belediye’den olusan Dominik Cumhuriyeti’nin baskenti olmakla beraber ayni zamanda ulkenin en buyuk yuzolçumune sahip ve refah seviyesi en yuksek Eyaletidir. Karayip Denizi’nin güzel sularının kıyılarını yıkadığı adanın güneyinde yer alan sehir, birçoğu dünya mirası olarak listelenen tarihi bina ve sokaklarla dolu kıtadaki ilk kalıcı Avrupa yerleşimi olduğundan, Amerika’nın İlk Primatı (Primat bir şehir, ülkesinde veya bölgesinde, kent hiyerarşisindeki diğerlerinden orantısız şekilde daha büyük olan en büyük şehirdir) olarak kabul edilir.