YENİOrta Amerika Çok Yakında!
Santo DomingoDominik Cumhuriyeti

Santo Domingo Konaklama Bölgeleri

2 dk okuma süresi

Santo Domingo Eyalet’i sahip olduğu doğa harikaları ve tarihi yapıları nedeni ile Karayipler’deki en popüler yerlerden birisidir. Hâl böyle olunca şehri ziyaret eden turist sayısını karşılamak amacıyla birçok konaklama alanı oluşturulmuştur.

İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun çok çeşitli otellerin, hostellerin veya pansiyonların yer aldığı bu eyalet 8 farklı Belediyeyi, 7 farklı İlçe Belediyesini ve 1 tane Distrito Nacional adlı Ulusal Bölgeyi içerisinde barındırmaktır.

Daha fazla eklemeye gerek olmadan isterseniz konaklama için seçtiğimiz bu tropik cennetteki 3 farklı bölge hakkında konuşmaya başlayalım;

Distrito Nacional (Ulusal Bölge)

Santo Domingo’nun içerisinde yer alan “Distrito Nacional” adlı Ulusal Bölge günümüzde birçok turistin yoğun ilgisine maruz kalmaktadır. Bu yoğun ilginin nedenleri ise;

  • Geniş park alanları,
  • Alışveriş merkezleri,
  • Canlı müzik festivalleri,
  • Lüks restoranları,
  • Tarihi yapıları,
  • Toplu taşıma sistemi,
  • Gece hayatı ve muhteşem manzarasıdır.

Konaklama adına da birçok seçenek sunulmuş olan ve sektörlerden (mahalle) oluşan bu Bölgeye, başta konaklama imkânları daha sonra ise ulaşım kolaylığı nedeniyle listemizde birinci sırayı veriyoruz…

Ciudad Colonial

1502’de İspanyol sömürgecileri tarafından kurulan ve Yeni Dünya’daki (Avrasya ve Afrika dışında kalan ana karaları ifade eden terimdir) ilk kalıcı Avrupa yerleşim yeri olan “Ciudad Colonial” adlı Sömürge şehri, “Distrito Nacional” adlı Ulusal Bölgenin tarihi merkez mahallesidir.

Sanatlar yapıların tarihi parke taşlı yolların üzerinde yer aldığı sokaklar, yerli ve yabancı turistlerin bir hayli ilgi gösterdiği en önemli turistik noktalardan birisi haline gelmiştir.

UNESCO tarafından 1990 yılında “Dünya Mirası” listesine eklenen bu mahalle, müzeleri, heykelleri, meydanları, kültürel etkinlikleri ve tarihi yapıları nedeniyle listemizde 2. sırayı oluşturmaktadır.

Boca Chica

Boca Chica, Dominik Cumhuriyeti’ndeki Santo Domingo eyaletinin bir belediyesidir. 20, yüzyılın başlarında keşfedilen ve gün geçtikçe büyüyen bu belediye, Distrito Nacional’den arabayla 35 dakika, “Las Americas” adlı Uluslararası Havalimanı’ndan ise 15 dakika uzaklıktadır.

Adeta bir tatil kasabası atmosferine sahip olan bu belediye kristal Karayip sularında yüzmek ve bembeyaz ince plaj kumunda güneşlenmek için birebirdir. Tropikal iklimi fazlasıyla hissedeceğiniz bu bölgede konaklama imkânı da gelen turist yoğunluğuna bağlı olarak değişebilmektedir.

Değişebilen konaklama imkânı ve sahip olduğu mavi-yeşil doğası konaklama listemizde üçüncü sırayı kendisine veriyoruz.

Bu başlık Santo Domingo serisinin 3. yazısıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.