YENİOrta Amerika Çok Yakında!
Cape TownGüney Afrika

Cape Town Konaklama Bölgeleri

3 dk okuma süresi

Cape Town Konaklama başlığı altında yazdığımız bu yazı, 12 farklı bölge içermektedir. Bu bölgeler ise sırasıyla: Cape Town City Centre, Gardens, Tamboerskloof, Bo-Kaap, De Waterkant, Victoria & Alfred Waterfront, Green Point, Mouille Point, Sea Point, Bantry Bay, Clifton ve Camps Bay’dir. Her bölgenin kendine has karakteristik özelliği bulunmaktadır. Ulaşım kolaylığı, ekonomik şartlar, konfor, turist yoğunluğu ve güvenlik gibi şartları göz önünde bulundurarak hazırladığımız yazıyı dikkatlice okumanızı öneririz. Eğer herhangi bir konu hakkında herhangi bir sorunuz olursa bizler burada olacağız.

Cape Town City Centre

Cape Town Şehri’nin merkezidir. Kafeleri, restoranları, barları, moda giyim mağazaları ve gece kulüpleri ile oldukça dinamik bir yapıya sahiptir. Geziye ayırdığınız bütçeye göre herhangi istediğiniz bir konaklama birimini çok rahatlıkla bulabilirsiniz. Eğer aynı zamanda ulaşım problemi de yasamak istemiyorsanız bu bölge sizin için mantıklı bir seçim olacaktır.

Gardens

Gardens bölgesi, Cape Town’un daha yerel bir tarafını arayan çiftler, aileler ve gezginler için mükemmel olan geniş bahçeli villa tipi konaklama birimleri sunmaktadır. Genellikle orta-üst sınıfın yoğunlukla yaşadığı bu bölge, Cape Town’un en hareketleri caddelerine de oldukça yakındır.

Tamboerskloof

Lüks konutların yer aldığı ve beyazların yaşadığı sessiz bir bölgedir. Şehir merkezine ulaşım yürüyerek sağlanabilir. Güvenlik ve ulaşım kolaylığı nedeniyle günümüzde turistler tarafından konaklama için tercih edilen bölgelerin başında gelir. Tek dezavantajı ise diğer bölgelere göre kısmen daha pahalı oluşudur.

Bo-Kaap

Çoğu 1750’lere dayanan ikonik renkli evlerin bulunduğu Müslüman bir mahalledir. Şehir merkezine bir hayli yakın olan ve oldukça fotojenik duran bu mahallenin tek dezavantajı ise güvenliktir. Özellikle geziyi kiraladığı özel aracı ile yapacak olan gezginlere bu bölgeyi önermiyoruz.

De Waterkant

De Waterkant

Konukların tadını çıkarabileceği çok sayıda popüler restorana, alışveriş mağazasına ve gece kulübüne ev sahipliği yapan De Waterkant bölgesi, merkezi konumu ve güvenli oluşu ile nedeniyle son yıllarda turistler tarafından konaklama anlamında en sık tercih edilen bölgelerden biri haline gelmiştir. Yalnız konaklama birimlerinin fiyatlarının diğer bölgelere göre biraz daha yüksek olduğunu ve park yeri bulma probleminin bulunduğunu söylemekte fayda var.

Victoria & Alfred Waterfront

Cape Town; Victoria & Alfred Waterfront

Yerli halk ve turistler için büyük bir cazibe merkezi olan liman bölgesidir. İçerdiği lüks oteller, restoranlar, barlar ve kafeler ile oldukça geniş bir komplekstir. Bu bölgede konaklama çok pahalıdır. Ayrıca eğer sesten rahatsız oluyorsanız diğer bölgelerden birini seçmeniz daha mantıklı olacaktır.

Green Point

2010 FIFA Dünya Kupası için inşa edilen Cape Town Stadyumu’nun bulunduğu bölgedir. Okyanus sahiline ve şehir merkezine çok yakın olan bu bölgede her bütçeye uygun konaklama birimi mevcuttur. Eğer yeme-içme anlamında da problem yasamak istemiyorsanız Green Point mantıklı bir seçim olacaktır.

Mouille Point

Güney Atlas Okyanusu, Robben Island ve Table Mountain manzarasına ev sahipliği yapan Mouille Point, şehir merkezinin hemen dışında, okyanus sahili kenarında rahat bir yaşam alanıdır. Kopeklerini gezdiren yaşlı çiftlerin, jogging yapan sporcuların ve manzaranın tadını çıkaran çekirdek ailelerin yer aldığı bu sahil hattı çoğunlukla balık restoranları ve yüksek katlı apartmanlar ile doludur.

Sea Point

Çeşitli dünya mutfaklarına ait restoranların ve irili ufaklı apartmanların bulunduğu Sea Point, harika bir gün batımı manzarası sunan haraketli bir bölgedir. Bölgede her ne kadar yer yer küçük kumsallar olsa da sahil kısmında bulunan geniş yosun yatakları ve keskin kayalıklar okyanusu yüzmeye elverişsiz hale getirmiştir.

Bantry Bay

Konaklama birimi olarak lüks dairelerin ve villaların yer aldığı sahil bölgesidir. Kullanılabilir bir plaja sahip değildir. Turistler tarafından tercih edilmesinin nedeni ise bölgenin sunduğu harika okyanus manzarası ve sessiz sakin atmosferidir.

Clifton

Şehrin en zengin banliyölerinden biri olan Clifton, okyanusa sıfır lüks daireleri ve harika otelleri ile Güney Afrika’daki en pahalı gayrimenkullere ev sahipliği yapmaktadır. Eğer tatilinizi esinizle, arkadaşlarınızla veya ailenizle harika okyanus manzarasına karşı bembeyaz bir kumsalda geçirmek istiyorsanız bu bölge sizler için mantıklı bir seçim olacaktır.

Camps Bay

Palmiye ağaçları, tertemiz kumsalı, hayranlık uyandıran okyanus manzarası, lüks balık restoranları, keyifli kafeleri ve sahil şeridine bakan kokteyl barları ile Table Mountain’ın eteklerinde oldukça popüler bir bölgedir. Eğer yoğun turist kalabalığına razıysanız, plaj kenarındaki villa tipi konaklama birimlerinden birisini seçip tatilinize devam edebilirsiniz.

Bu başlık Cape Town serisinin 3. yazısıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.