YENİOrta Amerika Çok Yakında!
Cape TownGüney Afrika

Cape Town Şehir İçi Ulaşım

1 dk okuma süresi

Cape Town, her ne kadar toplu taşıma sisteminin yeterli kalitede olduğunu düşünse de şehir içi ulaşım kapsamında kullanılabilecek olan toplu taşıma araçlarının birçoğu siyahi nüfus tarafından kullanılmaktadır. Bu nedenle güvenliğini tehlikeye atmak istemeyen turistler çoğunlukla Taksi (UBER) çağırmakta veya araç kiralamaktadır. Bu arada, taksi ve araç kiralamanın yaygın olmasının bir nedeni güvenlik iken bir diğer nedeni ise şehrin popüler gezi noktalarının birbirine olan uzaklığıdır. Artık seçeneklerimizi elediysek bu ulaşım konusunu iki farklı başlık altında incelemeye devam edelim…

Araç Kiralama

  • Güney Afrika Cumhuriyeti’nde trafik soldan aktığı için düz vitesli araç yerine otomatik vitesli olanları tercih etmenizde fayda var. Aksi durumda, bu sisteme alışmanız bir hayli zor olacaktır.
  • Kalacağınız konaklama biriminin otoparkı olduğundan emin olun. Gece saatlerinde aracınızı dışarı park etmeniz pek güvenli değildir.
  • Park yeri bulma bu şehirde herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Yol kenarlarında veya kapalı otoparklarda yeterli boş alan bulabiliyorsunuz.

Taksi

Diğer birçok popüler şehirde olduğu gibi bu şehirde de turistlerin taksiciler tarafından dolandırılması oldukça fazla görülen vakalardandır. Bu nedenle konforlu ve bir o kadar da ekonomik olan UBER araçlarını kullanmanızda fayda var.

Bu başlık Cape Town serisinin 2. yazısıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.