YENİOrta Amerika Çok Yakında!
AmsterdamHollanda

Amsterdam Seyahat Rehberi

1 dk okuma süresi

Amsterdam, 17. yüzyıldan kalma koyu renkli tarihi binaları, iç içe geçmiş fotojenik kanalları ve yolda motorlu taşıt yerine bisiklet süren insanları ile oldukça ilginç bir görünüme sahip olsa da bizce Avrupa’nın turistik anlamda en abartılmış şehridir.

Özellikle, henüz Amsterdam’a gitmemiş olup Instagram’daki fotoğrafları görenler ve de ilk yurtdışı seyahati olarak Amsterdam’a gidenler bu abartının geçmişten günümüze süregelmesinde yardımcı olan karakterlerden bazılarıdır.

Gerçi, harika sanat müzelerine, leziz peynirlere veya masalsı yel değirmenlerine sahip olabilir. Evet, bu doğru. Kanalları ile kendine özgü bir yapısı olduğu da belli. Bunu kimse inkar edemez. Ancak, Avrupa’da hangi şehire giderseniz gidin buna benzer sanat-tarih-kültür teslisini rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Sonuç itibariyle karar sizin elbette. Eğer gezide ısrarcıysanız, kılavuz niteliğinde hazırladığımız bu yazı serisini okumaya devam edebilirsiniz. Bu arada, çok zamanınız yoksa 😀 ;

Özet

Gezmeye değer mi? Kesinlikle Evet.
Tekrar gidilir mi? Kesinlikle Hayır.

Hava Durumu

İlkbahar Aylarında Sıcaklıklar
Mart (10 ºC – 3 ºC) Nisan (14 ºC – 5 ºC) Mayıs (18 ºC – 9 ºC)
Yaz Aylarında Sıcaklıklar
Haziran (20 ºC – 11 ºC) Temmuz (22 ºC – 14 ºC) Ağustos (22 ºC – 14 ºC)
Sonbahar Aylarında Sıcaklıklar
Eylül (19 ºC – 11 ºC) Ekim (15 ºC – 8 ºC) Kasım (10 ºC – 5 ºC)
Kış Aylarında Sıcaklıklar
Aralık (7 ºC – 2 ºC) Ocak (6 ºC – 1 ºC) Şubat (7 ºC – 1 ºC)

Amsterdam’da yılın büyük bir bölümünde kasvetli hava şartları (yağışlı, soğuk ve kapalı) hakimdir. Ancak ne zaman ne olacağı da net olarak bilinememektedir. Yani hava durumunda güneşli yazarken dışarıda yağmura yakalanabilir, yağmurlu yazarken de masmavi bir gökyüzüyle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle güzel hava şartları ihtimalini yükseltmek için seyahatinizi temmuz ve ağustos aylarında planlayabilirsiniz.

Amsterdam Ortalama Seyahat Bütçesi

Minimum Ortalama Maksimum
50 € 120 € 330 €
Yukarıdaki veriler günlük ve kişi başı olarak hesaplanmış olup içerisinde konaklama, ulaşım ve yemek gibi masrafları barındırmaktadır.

Bu başlık Amsterdam serisinin 1. yazısıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.