YENİOrta Amerika Çok Yakında!
Barselonaİspanya

Barselona Seyahat Rehberi

2 dk okuma süresi

Bağımsız olduklarını veya olmak istediklerini bütün benlikleriyle hissettiren Latin kökenli Katalanlar, en ünlü mimari eserlerin yaratıcısı ve İspanya’da Art Nouveau akımının öncüsü olan ünlü Katalan mimar Antoni Gaudí, nüfusun büyük bir kısmını oluşturan Katolik Hristiyanlar, yemeğiyle tatlısıyla bir hayli geniş olan Katalan Mutfağı, Katalanların ve dünyanın dört bir yanından akın eden gezginlerin oluşturduğu renkli şehir kalabalığı, Güney Amerika veya Afrika’dan gelmiş sokak satıcıları, sıcak ve nemli bir Akdeniz havası, kendine has kültürü ile gece hayatı ve çılgın Katalan Festivalleri.

Mimari eserleri, sanat tarihi, Katalan mutfağı ve Akdeniz havası ile renkli bir şehir hayatı sunmakta olan Barselona, sahip olduğu kozmopolit yapısı nedeniyle birçok farklı kültürden insanlar barındırmaktadır. Onu pek çok insan için gözde sahil kenti haline getiren bu özellikler, turizmde dünya sıralamasında ön sıralara gelmesine önemli katkıda bulunmaktadır. İşte bu gönüllerde taht kuran güzide şehir için düşündüğümüz 3 ila 5 gün arası gezi planına şimdiden hoş geldiniz. O halde isterseniz haydi başlayalım.

Hava Durumu

İlkbahar Aylarında Sıcaklıklar
Mart (17 ºC – 10 ºC) Nisan (19 ºC – 12 ºC) Mayıs (23 ºC – 15 ºC)
Yaz Aylarında Sıcaklıklar
Haziran (27 ºC – 19 ºC) Temmuz (30 ºC – 22 ºC) Ağustos (30 ºC – 22 ºC)
Sonbahar Aylarında Sıcaklıklar
Eylül (26 ºC – 19 ºC) Ekim (23 ºC – 16 ºC) Kasım (18 ºC – 11 ºC)
Kış Aylarında Sıcaklıklar
Aralık (14 ºC – 9 ºC) Ocak (14 ºC – 8 ºC) Şubat (15 ºC – 8 ºC)

Turistik bir gezi planlama aşamasında birçok kişi tarafından en önemli olarak görülen iki faktör “Fiyat” ve “İklim”dir. Bu iki kavramı değerlendirdiğimizde ilkbahar ve sonbahar aylarının Barselona’da turistik bir gezi yapmak için en uygun zaman olduğunu görmekteyiz. Sonbahar aylarında turist sayısındaki azalma ve buna bağlı olarak araç ve otel kiralamadaki fiyatlarda düşüş gezi için ayıracağınız bütçeyi rahatlatacaktır. İlkbaharda ise şehir çapında yer alan birçok etkinlik, sıcaklıkların mevsim normallerinde olması ve fiyatların henüz yüksek bir artış göstermemesi sizler için bir avantaj olabilir. Kış aylarının bol yağışlı, yaz aylarının ise sıcak ve kurak olması geziniz açısından muhtemel problemler çıkartabilecektir. Genel hava nedenleri dolayısıyla gezi tarihlerini bu aylarda yapmamanız önerimizdir.

Barcelona Ortalama Seyahat Bütçesi

Minimum Ortalama Maksimum
50 € 120 € 350 €
Yukarıdaki veriler günlük ve kişi başı olarak hesaplanmış olup içerisinde konaklama, ulaşım ve yemek gibi masrafları barındırmaktadır.

Bu başlık Barselona serisinin 1. yazısıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.