YENİOrta Amerika Çok Yakında!
İbizaİspanya

İbiza Gezilecek Yerler

3 dk okuma süresi

Adanın kıyı şeridini süsleyen güzel plajlarında güneşlenmek, kristal berraklığındaki sularda yüzmek ve çılgın gece hayatı ile zirveyi görmek İbiza’ya gitmek istemenin karşı konulmaz nedenlerinden bazılarıdır. Adeta mavi, beyaz ve yeşil tonlar kullanılarak yaratılmış olan çam kokulu bu pitoresk ada, gezilmesi gereken tarihi bir şehirden ve görülmesi gereken onlarca güzel koydan oluşmaktadır.  Geziniz sırasında bu tarihi şehre 1 gün (max.), güzel koylara ise 2 gün (max.) ayırmayı unutmayın. O zaman hazırsanız buyurun başlayalım…

Dalt Vila

Fenikeliler tarafından MÖ 654’te kurulan Dalt Vila, Eivissa şehrinin merkezi ve adanın en otantik bölgesi olarak bilinmektedir. Dünyaca ünlü gece kulüpleri ile heyecan verici bir gece hayatına sahip olan bu bölge, aynı zamanda geleneksel İspanyol restoranları, kafeleri, barları, açık hava sinemaları, tarihi surları ve antik dar sokakları ile turistlerin bir hayli ilgisini çekmektedir.

Platja de ses Salines

Çevredeki kokteyl barları ile bilinen ve daha çok gençler tarafından tercih edilen; sığ sulara ve 1,5 kilometre uzunluğa sahip olan popüler bir plajdır.

Cala d’Hort

Manzaraya karşı bir şeyler yiyip içebileceğiniz 3 farklı restoranı, tertemiz kumsalı ve masmavi denizi ile bizce İbiza’da gidilebilecek en güzel plaj olmayı hak ediyor. Ayrıca diğer plajlara göre turist yoğunluğunun daha az olması burayı farklı kılan özelliklerden birisidir. Bu arada eğer fotoğrafta gördüğünüz Es Vedrá adasını ve uçsuz bucaksız deniz manzarasını yukarıdan görmek isterseniz, ki bizce kesinlikle görmelisiniz, aşağıdaki linklerde yer alan “seyir teraslarına” gidebilirsiniz.

Cala Vedella

Kristal berraklığındaki sığ deniz suyu, uzun ince kumsalı ve civarda bulunan villa tipi konaklama imkanları nedeniyle genellikle Aileler tarafından tercih edilen güzel bir plajdır.

Cala Comte

Kristal suları, harika gün batımı manzaraları ve hoş kokteyl barları ile İbiza’da en çok tercih edilen plajların başında gelmektedir. Yalnız bu plaj kumsalının oldukça küçük oluşu gibi negatif bir yönü bulunmaktadır. Eğer insanlarla iç içe güneşlenmemek istemiyorsanız diğer plajlara göz atmayı unutmayın.

Cala Bassa

Kiralanabilir şezlong ve plaj şemsiyeleri, duşları, tuvaletleri, soyunma odaları, cankurtaranları, restoranları, barları ve geniş otopark alanı ile 4×4’lük bir kompleks olan Cala Bassa, İbiza’nın en popüler plajlarından biridir.

Her ne kadar özellikle yaz sezonunda havlu koymak için yer bulunamasa da masmavi deniz, tertemiz kumsal ve çevrede yer alan yemyeşil ağaçlar kendinize “Acaba Yer Var Mıdır?” sorusunu sordurtacak ve buraya gitmenize neden olacaktır.

Cala Saladeta

Yemyeşil çam ağaçları, bembeyaz kumsalı, turkuaz renkli denizi ve oldukça fotojenik duran kayalıkları ile adanın en popüler koylarından biridir. Akdeniz’in mavi ve yeşil tonları arasında harika bir gün geçirebileceğiniz bu plaj, İbiza’da deniz keyfi yapmak için en güzel yerler arasındadır.

Cala Benirrás

Diğer birçok plaj bölgesinde olduğu gibi bu bölgede de çam ağacı kaplı kayalıklar, berrak bir deniz ve çeşitli restoranlar bulunmaktadır. Bu bölgeyi özel ve popüler kılan ise yazları her pazar günü akşama doğru davullarla parti veren hippi kalabalığıdır.

Cala d’en Serra

Adanın kuzey kesiminde yer alan ve mükemmel bir manzaraya sahip olan henüz keşfedilmemiş koylardan biridir. Kumsal, yok denecek kadar azdır. Fakat su gerçekten çok temiz, bu nedenle eğer dalış yapmak isterseniz burası sizler için mantıklı bir seçim olacaktır.

Cala Sant Vicent

Uzun ve geniş kumsalı, plaj barları ve restoranları, modern görünümlü otelleri, turkuaz renkteki sığ denizi, nispeten daha sessiz atmosferi ve çam ağaçları ile kaplı olan çevresi ile genellikle aileler tarafından tercih edilen oldukça hoş bir plajdır.

Cala Llonga

Çam ağaçlı tepeler ve yüksek katlı oteller ile çevrili olan Cala Longa, İbiza’daki mavi bayraklı plajlardan biridir. 200 metre uzunluğunda ve 100 metre genişliğindeki bu muhteşem kumsal, çevresinde barındırdığı barlar, restoranlar ve kafeler ile de küçük bir tatil kasabası görevi görmekte ve her yıl birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Bu başlık İbiza serisinin 4. yazısıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.