YENİOrta Amerika Çok Yakında!
İbizaİspanya

İbiza Konaklama Bölgeleri

1 dk okuma süresi

“İbiza’da Nerede Kalınır?” sorusunun cevabını verdiğimiz “İbiza Konaklama” başlıklı bu yazıda Eivissa, Sant Antoni de Portmany ve Santa Eulària des Riu bölgelerinden bahsettik;

Eivissa (Ibiza Town)

İbiza’nın merkezi olan Eivissa, en çok tercih edilen konaklama bölgelerinden biri olarak bilinmektedir. Dünyaca ünlü gece kulüpleri ve eğlence mekanları ile heyecan verici bir gece hayatına sahip olan bu bölge, aynı zamanda geleneksel İspanyol restoranları, kafeleri ve barları ile de turistlerin bir hayli ilgisini çekmektedir. Eğer adanın otantik tarafını keşfetmek, gece hayatına yakın olmak ve ulaşım anlamında zorluk çekmemek istiyorsanız bu bölge sizler için en mantıklı seçim olacaktır.

Sant Antoni de Portmany

Zamanında küçük bir balıkçı kasabası iken, 1950’lerin sonunda gerçekleşen turizm girişimleri nedeniyle gelişmeye başlayan Sant Antoni de Portmany, günümüzde İbiza’nın en büyük ikinci bölgesi/belediyesi haline gelmiştir.

İngiliz turistlerin yoğunlukta olduğu bu bölgede konaklama ücretleri oldukça makuldür. Harika gün batımı manzaralarına tanıklık edebileceğiniz kafeleri ve bir Eivissa kadar olmasa da sizi tatmin edebilecek olan gece kulüpleri nedeniyle kendisine listemizde 2. sırayı veriyoruz.

Santa Eulària des Riu

Çocuklu ailelerin vazgeçilmez tatil bölgesidir. Ada’nın diğer bölgelerine göre çok daha sessiz-sakin ve ekonomiktir. Özellikle her köşe başında bulabileceğiniz tipik İspanyol restoranları bölgeyi öne çıkaran pozitif özelliklerden birisidir.

Bu başlık İbiza serisinin 3. yazısıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.