YENİOrta Amerika Çok Yakında!
Sardinyaİtalya

Sardinya Konaklama Bölgeleri

1 dk okuma süresi

Sardinya Konaklama Bölgeleri başlığı altında hazırladığımız bu yazı “Sardinya’da Nerede Kalınır?” sorusuna cevap arayan gezginlere bir kılavuz niteliğindedir.

6 farklı bölgeden bahsettiğimiz bu yazıda Cagliari, Alghero, Porto Cervo, Olbia, Bosa ve Stintino bölgelerini kısa bir şekilde anlatmaya çalıştık.

Eğer aşağıdaki yazılarla vakit kaybetmek istemiyorsanız;

  • Kısmen de olsa hareketli bir şehir hayatı için Cagliari, Bosa ve Alghero,
  • Deniz-kum-güneş turizminden yana tercih kullanmak istiyorsanız da Porto Cervo, Olbia ve Stintino sizler için mantıklı bir seçim olacaktır.

Cagliari

Photo by Roman Kraft on Unsplash

Her ne kadar birkaç antik yapı haricinde görülebilecek bir şey olmasa da tarihi dar sokaklarında dolaşması ve fotoğraf çekip Instagram’a koyması oldukça keyif verici olan fotojenik bir şehirdir. Bu şehrin diğer ve son avantajı ise her bütçeye uygun konaklama birimine (otel, pansiyon) ev sahipliği yapıyor oluşudur.

Alghero

Orta sınıf İtalyan halkının yaşamakta olduğu tarihi bir bölgedir. Harika günbatımı manzaraları, yemyeşil çam ormanları ve leziz balık restoranları ile oldukça güzel bir tatil atmosferine sahiptir. Ayrıca ekonomik otelleri nedeniyle de turistlerin konaklama konusunda ilk tercihleri arasında yer alır.

Porto Cervo

Manzaralı lüks otelleri ile oldukça pahalı bir liman bölgesidir. Genellikle gösterişi seven, gece hayatına ve plajlara önem veren genç turistler tarafından tercih edilir.

Olbia

Leziz menülere sahip restoranları, muhteşem plajları, şirin mi şirin kasabaları ve harika Akdeniz manzarasına eşlik eden birbirinden kaliteli otel ve pansiyonları ile adanın en popüler bölgesidir.

Bosa

“Temo” adlı nehrin çevresine kurulmuş muazzam güzellikte bir sahil kasabasıdır. Pastel renkli evleri ve antik dar sokakları ile bilinen bu otantik kasaba sessiz sakin bir tatil için en ideal bölgelerden biridir.

Stintino

Yazlık villaların ve bembeyaz kumsalların bulunduğu popüler bir plaj bölgesidir. Genellikle 1 haftadan fazla tatil yapacak olan turistler tarafından tercih edilmektedir. Eğer Porto Cervo veya Olbia bölgelerinde rezervasyon yapabileceğiniz uygun bir otel/pansiyon bulamazsanız burası sizler için mantıklı bir seçim olacaktır.

Bu başlık Sardinya serisinin 3. yazısıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.