YENİOrta Amerika Çok Yakında!
Sardinyaİtalya

Sardinya Seyahat Rehberi

1 dk okuma süresi

Sardinya, 1.64 milyon nüfusu ve 24.090 km² yüzölçümü ile Sicilya’dan sonra Akdeniz’in en büyük ikinci adasıdır. Tarihi oldukça eskilere dayanan Sardinya adası, zamanında Fenikeliler, Emeviler ve Romalılar gibi pek çok medeniyet tarafından işgale uğramış ve onların yaşam alanı olmuştur.

Bu işgallerin temel sebebini ise gezi sırasında rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. O masmavi koylara, yemyeşil ormanlara, zeytin ağaçları ve üzüm bağları ile dolu verimli topraklara kim sahip olmak istemez ki…

Evet, ada gerçekten de siz tutkulu gezginler için keşfedilmeye, gezilmeye, görülmeye değer bir yer. Hatta bizce keyifli bir tatil için vazgeçilmez. Eğer sizler de sessiz sakin bir tatil yeri arıyor ama aynı zamanda da eğlencenin merkezinde olmak istiyorsanız bu yazı serisini okumaya devam edin. Rengarenk kasabalar, gizemli antik yapılar ve egzotik tatlar sizleri bekliyor olacak…

Hava Durumu

Photo by Oleg Magni from Pexels

İlkbahar Aylarında Sıcaklıklar
Mart (16 ºC – 9 ºC) Nisan (19 ºC – 11 ºC) Mayıs (22 ºC – 14 ºC)
Yaz Aylarında Sıcaklıklar
Haziran (27 ºC – 18 ºC) Temmuz (30 ºC – 21 ºC) Ağustos (30 ºC – 21 ºC)
Sonbahar Aylarında Sıcaklıklar
Eylül (27 ºC – 19 ºC) Ekim (23 ºC – 16 ºC) Kasım (19 ºC – 12 ºC)
Kış Aylarında Sıcaklıklar
Aralık (15 ºC – 9 ºC) Ocak (14 ºC – 7 ºC) Şubat (15 ºC – 7 ºC)
Not: Tablo’da bahsedilen sıcaklık değerleri “Ortalama En Yüksek” ve “Ortalama En Düşük” sıcaklıklar baz alınarak yazılmıştır. Belirtilen aylarda, gün içerisindeki hava sıcaklığı daha yüksek veya daha düşük olabilmektedir.

Akdeniz iklimine sahip olan Sardinya adasında hava yaz aylarında genellikle açık ve güneşlidir. Ancak diğer aylarda (ilkbahar dahil) şiddetli yağmurlar, fırtınalar ve kara bulutlar rahatlıkla görülebilir. Bu nedenle seyahatlerinizi Mayıs-Eylül ayları arasında yapmaya özen gösteriniz. Aksi takdirde kötü hava koşullarıyla beraber terk edilmiş sokaklardan başka bir şey olmayacaktır.

Sardinya Ortalama Seyahat Bütçesi

Minimum Ortalama Maksimum
€ 40 € 100 € 200
Yukarıdaki veriler günlük ve kişi başı olarak hesaplanmış olup içerisinde konaklama, ulaşım ve yemek gibi masrafları barındırmaktadır.

Bu başlık Sardinya serisinin 1. yazısıdır

2 Yorum

  • Avatar
  • Avatar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.