MuğlaTürkiye

Muğla Etkinlikler

Gökova Bisiklet Turu

2007’den itibaren her yıl ilkbahar aylarında farklı rotalar eşliğinde düzenlenen Gökova Bisiklet Turu Festivali, gün geçtikçe birçok kişi tarafından tanınmakta ve kendisine ilgi bir hayli artmaktadır.

Amacın yarış yerine gezi olduğu bu festivalde Muğla’nın eşsiz doğası yol boyunca sizlerle olacaktır. Müzikli, danslı, manzaralı, orman kamplı eğlenceli gecelerin tadını çıkartabileceğiniz bu turda genellikle bütün parkur asfalt yollardan oluşmaktadır. Dolayısıyla her tip yol, hibrit, kros veya dağ bisikletine uygundur.

Aynı zamanda yol boyunca size eşlik edecek olan bagaj taşıyıcısı bir kamyon, acil müdahaleler, su tedariki ve ilk yardım için bir araç, kılavuzluk hizmetleri için ise motosikletli bir öncü grup olacaktır. Sizlere önerimiz bu eğlenceli tur öncesi kondisyonunuzu toparlamanız, kamp çantanızı hazır hale getirmeniz ve bisikletlerin bakımlarını yaptırmanızdır.

Günlük rotalara veya iletişim bilgilerine kendi web sitelerinden ulaşabilirsiniz.

The Bodrum Cup

Era Bodrum Yelken Kulübü’nün, deniz meraklılarına ve profesyonel yat mürettebatına yelkenciliği öğretip benimsetmek üzere 1989 yılında başlattığı Akdeniz’in en büyük deniz festivalidir.

Kültür-sanat alanından sosyal sorumluluk projelerine birçok etkinliği bünyesinde bulunduran bu festival kesintisiz olarak, denize gönül veren kişilerin desteği ile günümüze kadar gelebilmiş, yelkenciliğin tanınmasında ve sevilmesinde büyük katkı sağlamıştır.

Heyecan ve adrenalin duygularının tavan yaptığı bu festival hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz kendi web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Uluslararası Dalyan Caretta Caretta Çevre Kültür ve Turizm Festivali

Festivalde yer alan plaj etkinlikleri, halk oyunları gösterileri, yemeklerin sergilendiği yarışmalar ve ünlü sanatçıların konserleri gibi daha birçoğu nedeniyle, yapıldığı günden bu yana Dalyanlıların ve Dalyan’a gelen turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan ve beldenin uluslararası üne kavuşmasını sağlayan Caretta Caretta Kültür ve Turizm festivali, oldukça kalabalık bir katılımla 2010’dan beri her yıl haziran-temmuz ayları arasında gerçekleşmektedir. Eğer sizler de bu eğlenceye katılmak isterseniz kayıt tarihlerini kaçırmamanızı öneririz.

Bodrum Caz Festivali

Bodrum Caz Festivali her yıl birçok müziksevere Türkiye’nin en önemli müzisyenleriyle eşsiz bir müzik ziyafeti sunmaktadır. Belediye ve birkaç farklı kurumun destekleriyle düzenlenen festivalde Bodrum manzarası ile birlikte müziğin tadını çıkarabilirsiniz. Biletler genellikle “Biletix” adlı site üzerinden satışa sunulmaktadır.

Köyceğiz Bal ve Narenciye Festivali

Sonbahar aylarında gerçekleştirilen Muğla’ya ait yöresel lezzetler festivalidir.

Bodrum Bale Festivali

Bodrum Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ve sanatseverlerin yoğun talebi sayesinde 2003 yılından beri her yaz güçlenen sanatsal niteliği ile yoluna devam eden Bodrum Bale Festivali, zengin repertuvarı sayesinde ulusal ve uluslararası arenada kendini ispatlamış, yerli-yabancı tüm turistlerin kalbinde yer edinmiştir. Her yıl büyük bir özveri ile gerçekleştirilen bu kültürel ve sanatsal çalışmayı sizlerin de görmesini ister, iyi eğlenceler dileriz.

Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali

Bu başlık Muğla serisinin 6. yazısıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu