YENİOrta Amerika Çok Yakında!
MuğlaTürkiye

Muğla Konaklama Bölgeleri

2 dk okuma süresi

Muğla, içerisinde bulundurduğu birbirinden güzel 13 farklı ilçe ile konaklama açısından oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Bu bölümde, planladığınız seyahat süresince kalabileceğiniz otel, apart otel, hostel veya pansiyon gibi konaklama türlerini bulabileceğiniz ilçelerden bahsedeceğiz. Gezilebilecek noktalar her ne kadar bu farklı ilçelere dağılmış bir halde bulunsa da ulaşımın bir hayli kolay olmasından dolayı bir sorun oluşturmamaktadır. O zaman haydi hep birlikte bu ilçeleri inceleyelim…

Bodrum

Tertemiz plajları, renkli gece kulüpleri, otantik kafeleri, mavi-beyaz evleri, yaz festivalleri, sıcakkanlı insanları ve tarihi geçmişiyle Muğla’nın en turistik tatil beldesi olan Bodrum, maddi olarak diğer tatil bölgelerine göre biraz daha pahalı olsa da bölgede yer alan birçok otel, apart otel ve pansiyonla yerli-yabancı tüm misafirlerine çeşitli konaklama imkânları sunmaktadır. Bembeyaz evleri, çiçekli sokakları ile Bodrum’da konaklamak için özellikle yaz aylarında erkenden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Türkiye’deki bayram tatillerinde de bir hayli kalabalık olduğundan otellerde yer bulamama gibi bir durumla karşılaşmamanız için tatil planınızı zamanında ayarlamanız mantıklı olacaktır.

Bodrum’un merkezinde konaklayabileceğiniz çok lüks oteller olduğu gibi, dilerseniz butik otel, pansiyon, kamp alanları veya bütçenize uygun güzel bir otel bulabilirsiniz. Bodrum, bakir koyları ile birlikte eğlence mekanlarıyla da dolu olduğu için yerli-yabancı birçok turist için öncelik olmaktadır. Sahip olduğu eşsiz güzellikleri ve konaklama imkânları nedeniyle kendisine listemizde birinci sırayı veriyoruz.

Marmaris

Pırıl pırıl masmavi bir deniz. Yemyeşil çam ormanları. Sakin doğa. Trekking, hiking ve bisiklet rotaları. Mor begonvil kaplı evleri. Gece hayatı.

Türkiye’nin en fazla yerli ve yabancı turist ağırlayan tatil yerlerinden birisi arasında yer alan Marmaris, hemen her bütçeye hitap eden farklı tipteki konaklama imkânlarıyla da tanınmaktadır.

Eğer sizlerde doğanın içiresinde yer almak ve biraz huzur bulmak istiyorsanız Marmaris sizin için mantıklı bir seçenek olacaktır.

Fethiye

Amintas Kaya Mezarları, Ölüdeniz ve Kelebekler Vadisi. Tarihi ve doğal güzellikleriyle adından söz ettiren Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Fethiye, uygun iklim ve doğa yapısı nedeniyle yamaç paraşütü veya hiking gibi alternatif sporlar yapan bireylere de birçok imkân sağlamaktadır. Dilerseniz sadece teknelerle ulaşılabilen Kelebekler Vadisi bölgesindeki bungalovların birisinde sevdiklerinizle hoşça vakit geçirebilir; dilerseniz de Ölüdeniz bölgesindeki yeşilliğin, denizin ve lüks otellerin arasında tatilinizi geçirebilirsiniz.

Butik otelleri, bungalov kamp evleri veya farklı tipteki hostelleri ile her bütçeye hitap eden Fethiye’ye listemizde 3. sırayı veriyoruz.

Akyaka / Ula

Muğla’nın en şirin ilçesi olan Ula’da bir o kadar yine şirin olan Akyaka mahallesi. Yakın yıllara kadar gözlerden uzak küçük bir balıkçı kasabası olarak bilinen bu mahalle zamanında birkaç farklı filme konuk olunca, birçok turist tarafından ziyaretçi akınına uğraşmıştır.

Ulaşımda genellikle bisikletin kullanıldığı bu mahalle sahip olduğu yemyeşil ormanları, tertemiz koyları, tek tip evleri, ilik meltemi ve sessiz sakin havası ile harika bir turizm beldesi olmaya hak kazanmıştır.

Eğer ailenizle daha samimi ve ekonomik bir tatil geçirmek istiyorsanız burası sizin için en mantıklı seçenek olacaktır. Hareketliliği, doğası ve konaklama imkânları nedeniyle kendisine listemizde dördüncü sırayı veriyoruz.

Bu başlık Muğla serisinin 3. yazısıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.