YENİOrta Amerika Çok Yakında!
SantoriniYunanistan

Santorini Ada İçi Ulaşım

1 dk okuma süresi

Araç Kiralama, Taksi ve Otobüs olmak üzere 3 farklı başlık altında topladığımız Santorini Ada İçi Ulaşım sayfası, seyahatiniz boyunca kullanabileceğiniz ulaşım araçları hakkında bir fikir sahibi olmanız amacıyla hazırlanmıştır;

Araç Kiralama

Adada otobüs veya taksi bulunmasına rağmen, “Araç Kiralama” (Motosiklet, ATV, Araba) size önerebileceğimiz en mantıklı ve konforlu seçenek. Sonuçta, zaman ve rota sınırlaması olmadan özgürce gezebiliyorsunuz. Ayrıca park ücreti diye bir şey de yok. Yolu kapamadığınız ve düzgün park ettiğiniz sürece herhangi bir sorunla karşılaşmıyorsunuz.

Taksi

Taksi sayısı çok az. Turist çok fazla. Dolayısıyla yolda boş bir tanesine denk gelirseniz şanslısınız. Genelde bu problem için gezi öncesi otel aracılığıyla taksi rezervasyonu yaptırmayı öneriyorlar. Ancak buna benzer çözüm yolları deneyen tek siz değilsiniz elbette. Bu nedenle bizim size önerimiz GetYourGuide sitesinden özel servis ayarlamanız (bu bir reklam değil). Kesinlikle daha rahat bir yöntem. Aşağıdaki tabloyu soracak olursanız taksi bulma ihtimaline karşı hazırlandı. Özel servis ücretlerine bahsi geçen siteden bakabilirsiniz.

Santorini Havalimanı ⇔ Oia 35 – 40 €
Santorini Havalimanı ⇔ Fira 20 – 25 €
Oia ⇔ Fira 25 – 30 €
Ücretler takribi olarak yazılmıştır. Binmeden önce şoföre danışmanınızda fayda var.

Otobüs

KTEL adlı toplu taşıma firması tarafından yönetilen otobüsler adayı dolaşmanın en ucuz yolu. Gidilmesi, görülmesi gereken köylere bu otobüslerle rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hareket saatleri ve ücretler güzergâha bağlı olarak değişiyor. Güncel bilgiler için bu sayfayı öneriyoruz. Bu arada ödeme binişte nakit olarak yapılıyor. Özellikle bozuk paranız olursa iyi olur.

Fira, Santorini otobüs ağının merkezi. Havalimanına direkt bağlantı sağlayan tek köy/kasaba. Havalimanı – Merkez (Fira) arasında şu durakları kullanıyorsunuz;

Havalimanı ⇒ Merkez
Biniş İniş
Merkez ⇒ Havalimanı
Biniş İniş
Diğer bölgelerdeki duraklar için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz;

Bu başlık Santorini serisinin 2. yazısıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.