YENİOrta Amerika Çok Yakında!
SantoriniYunanistan

Santorini Konaklama Bölgeleri

1 dk okuma süresi

Santorini’de kalınacak en iyi bölgeler, adanın batı yakasında yer alan Fira, Imerovigli ve Oia kasabaları. Buralar, resimlerden aşina olduğumuz ünlü falez ve gün batımı manzaralarının olduğu yerler. Peki bu üçü arasından hangisi seçmeliyim diye soracak olursanız cevap kesinlikle ne aradığınıza bağlı. Ama merak etmeyin, belirsizliği yüksek oranda giderecek bir tablo hazırladık. Ayrıca devamında da bölgeleri kısa bir biçimde özetledik. Yardımcı olması dileğiyle;

Not

  • Adaya olan yoğun ilgi, özellikle yaz sezonunda otel bulmayı zorlaştırıyor. Ayrıca bulduğunuz oteller de normalden çok daha pahalı oluyor. Bu nedenle belirlediğiniz seyahat tarihinden en az 2-3 ay önce rezervasyon yapmayı unutmayın.
Fira Imerovigli Oia
Aile Dostu ★★ ★★
Balayı ★★★ ★★
Manzara ★★ ★★★ ★★★
Gün Batımı ★★ ★★★ ★★★
Fotojenik ★★ ★★★
Alışveriş ★★★ ★★
Gece Hayatı ★★★
Ekonomik ★★
Yeme-İçme ★★★ ★★ ★★★

Fira

Çeşitli zanaat dükkanları, şarap imalathaneleri, yöresel giyim üzerine renkli alışveriş mağazaları, mavi-beyaz ikonik yapıları ve de elbette kaliteli yeme-içme mekanlarıyla adanın ticaret merkezi ve kültür başkenti olarak geçmektedir. Merkezi konumu nedeniyle oldukça kalabalık ve hareketlidir. Bölge aynı zamanda gece hayatı ile de bilinir.

Imerovigli

https://flic.kr/p/ZFRCFZ

Fira’dan 3.5 km uzakta bulunan küçük ve huzurlu bir köy burası. Adanın en iyi manzaralarından birine sahip. Kalabalıktan uzakta sessiz sakin tatil yapmak isteyen çiftler için oldukça ideal.

Oia

Fotoğraf çekmek için bolca zaman ayırmanız gereken ikonik bir kasaba. Adanın kuzeybatı ucunda yer alıyor. Gündüzü sakin akşamı ise hareketli geçiyor. Manzarası kadar kendisi de göz alıcı olan tek yer belkide. Genellikle Fira’ya benzetiliyor. Ancak buranın ortamı bir başka. Seyretmeye doyamıyorsunuz resmen 😃

Bu başlık Santorini serisinin 3. yazısıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.