YENİOrta Amerika Çok Yakında!
MuğlaTürkiye

Muğla Seyahat Rehberi

2 dk okuma süresi

Yemyeşil doğası, masmavi koyları, mavi bayraklı plajları, tarihi antik kentleri, sanatsal yapıları, huzurlu insanları ve bir o kadarda renkli ortamları ile özellikle fotoğraf tutkunlarının dikkatini çeken şehir, M.Ö. 3400’lü yıllara uzanan tarihinden bugüne Roma, Bizans ve Osmanlı gibi dönemin en önemli imparatorluklarına ev sahipliği yapmıştır.

Günümüzde, denize girmenin, güneşin ve kumsalın tadını çıkartmanın ayrıca biraz da kafa dinlemenin bir başka olduğu bu turizm cennetinde geziniz sırasında Fethiye, Bodrum, Ölüdeniz ve Marmaris gibi dünyaca ünlü eşsiz turistik merkezleri görecek, lezzetli yöresel yemekleri tadacak ve misafirperver Muğlalılar ile tanışacaksınız.

Bizler ise bu sırada hazırladığımız kılavuz ile sizlerle birlikte olacak ve aradığınız her türlü sorunun cevabını vermeye çalışacağız. O zaman buyurun başlayalım…

Hava Durumu

İlkbahar Aylarında Sıcaklıklar
Mart (14 ºC – 4 ºC) Nisan (19 ºC – 7 ºC) Mayıs (24 ºC – 11 ºC)
Yaz Aylarında Sıcaklıklar
Haziran (29 ºC – 16 ºC) Temmuz (33 ºC – 20 ºC) Ağustos (30 ºC – 20 ºC)
Sonbahar Aylarında Sıcaklıklar
Eylül (28 ºC – 16 ºC) Ekim ( 22 ºC – 11 ºC) Kasım (16 ºC – 6 ºC)
Kış Aylarında Sıcaklıklar
Aralık (11 ºC – 3 ºC) Ocak (10 ºC – 1 ºC) Şubat (11 ºC – 2 ºC)

Türkiye’nin belki de en güzel doğa, tarih ve deniz birlikteliğine sahip masalsı şehri Muğla. Akdeniz iklimi etkisinde kalan bu şehirde 4 mevsim de gezmeye fazlasıyla elverişlidir. Maksimum-minimum sıcaklık değerleri, nemlilik ve yağış miktarı coğrafi koşullara göre değişse de kış mevsiminde ansızın bastırabilen yağmurlara yazın ise kavurucu sıcak havaya dikkat etmek gerekmektedir. Orman oranı bakımından Türkiye’nin en zengin yörelerinden bir tanesi olan Muğla ilk ve son bahar mevsimlerinde teninizi okşayan ılık havasıyla ve azalan turist sayısıyla güzel bir tatil için en iyi seçim olabilmektedir. Yaz mevsimi dışında konaklama açısından oldukça uygun fiyatlara kalabileceğiniz bu şehir sizler için ayrıca bir avantaja dönüşebilmektedir.

Muğla Ortalama Seyahat Bütçesi

Minimum Ortalama Maksimum
50 ₺ 140 ₺ 360 ₺
Yukarıdaki veriler günlük ve kişi başı olarak hesaplanmış olup içerisinde konaklama, ulaşım ve yemek gibi masrafları barındırmaktadır.

Bu başlık Muğla serisinin 1. yazısıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.