YENİOrta Amerika Çok Yakında!
Cape TownGüney Afrika

Cape Town Seyahat Rehberi

1 dk okuma süresi

Avrupa kıtasına yapılan seyahatlerin çoğu bir noktadan sonra kabak tadı vermeye başlayabilir. Fakat, Güney Afrika ülkesine yapacağınız bir gezi, sizlere hayatınız boyunca unutamayacağınız harika anılar biriktirmenize yardımcı olacaktır.

1488’de Portekizli denizci Bartelemeu Dias tarafından keşfedilen Cape Town, eğlenceli festivalleri, doğal güzellikleri, sevimli penguenleri ve yöresel lezzetleri ile günümüzün en ikonik şehirlerinden biri haline gelmiştir.

Özellikle çeşitli ekstrem spor aktiviteleri (sörf, hiking, yamaç paraşütü, cage diving vb.) konusunda sağladığı imkanlar nedeniyle adından sıkça söz ettirmeyi başaran şehir, görünen o ki 10 yıl daha altın kemeri kimseye kaptırmaya niyetli değil.

Tabi şehri yukarıda anlatılanlara göre tozpembe görmek de hiç doğru değil. Bizim için gerçekten üzücü olan durum, bu kadar zenginliğin içerisinde hâlen ten rengine dayalı sosyal sınıf farklılıklarının çok rahat gözlemlenebiliyor olmasıydı. Oysaki, 1948 yılında uygulamaya konulan ve ırksal ayrımcılığı savunan “Apartheid” rejiminin 1994 yılında bitmiş olması gerekiyordu…

Konuşulacak, tartışılacak o kadar çok şey var ki. Buraya bir gün diye not düşüp daha fazla zamanınızı almadan yolumuza devam edelim sayın gezginler. Görüşmek üzere.

Hava Durumu

Sonbahar Aylarında Sıcaklıklar
Mart (27 ºC – 17 ºC) Nisan (24 ºC – 15 ºC) Mayıs (21 ºC – 13 ºC)
Kış Aylarında Sıcaklıklar
Haziran (19 ºC – 11 ºC) Temmuz (18 ºC – 10 ºC) Ağustos (19 ºC – 10 ºC)
İlkbahar Aylarında Sıcaklıklar
Eylül (20 ºC – 11 ºC) Ekim (23 ºC – 13 ºC) Kasım (24 ºC – 15 ºC)
Yaz Aylarında Sıcaklıklar
Aralık (26 ºC – 17 ºC) Ocak (28 ºC – 18 ºC) Şubat (28 ºC – 18 ºC)

Cape Town, ılıman-orta derecede yağışlı kışları ve kuru-ılık yazları ile yumuşak bir Akdeniz iklimine sahiptir. Şehir güney yarım kürede bulunduğundan dolayı 4 mevsimin zamanı değişiklik göstermektedir. Plajlardaki su sıcaklığı ise genellikle 15 °C ile 21 °C arasındadır.

Cape Town Ortalama Seyahat Bütçesi

Minimum Ortalama Maksimum
R 790 R 1440 R 3200
Yukarıdaki veriler günlük ve kişi başı olarak hesaplanmış olup içerisinde konaklama, ulaşım ve yemek gibi masrafları barındırmaktadır.

Bu başlık Cape Town serisinin 1. yazısıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.