YENİOrta Amerika Çok Yakında!
AmsterdamHollanda

Amsterdam Konaklama Bölgeleri

1 dk okuma süresi

Amsterdam Konaklama Bölgeleri

“Amsterdam Konaklama Bölgeleri” başlığı altında hazırladığımız bu yazıda, “Amsterdam’da Nerede Kalınır?” sorusunun cevabını 7 farklı bölgeden bahsederek vermiş bulunmaktayız. Eğer konaklama konusunda başka bir sorunuz olursa cevaplamaktan mutluluk duyarız…

Centrum

Centrum-West

Şehrin en pahalı bölgelerinden biri olarak kabul edilen; dar sokakları ve rengarenk tarihi binaları ile bilinen Centrum-West, her ne kadar tüm turistik noktalara yürüme mesafesinde olsa da özellikle gece geç saatlerde dinlenmek isteyen turistler için pek de elverişli bir bölge değildir.

Centrum-Oost

Centrum-West gibi şehir merkezinde yer alan, ancak çok daha sessiz ve modern olan bir bölgedir. Turistik noktalara kısmen yürüme mesafesindedir. Bu bölgede kalanlar ulaşım aracı olarak genellikle bisiklet tercih etmektedir.

West

Westerpark

Amsterdam, Westerpark

19. yüzyılın sonlarına doğru kurulan ve adını merkezindeki büyük bir parktan alan bu bölge, etkileyici konutlara, yemyeşil parklara, harika pazarlara ve de kaliteli restoranlara sahiptir. Genel itibariyle sessiz bir atmosfere sahip olan Westerpark, ucuz konaklama imkanları ile bilinmektedir.

Oud-West

Amsterdam, Oud-West

1900’lü yılların başlarından kalma binaları, restoranları ve barları ile her ne kadar eski bir görünüme sahip olsa da kendine özgü rahatlığı ile bilinen oldukça canlı bir bölgedir. Ayrıca merkezdeki bazı turistik noktalara da yürüme mesafesindedir.

Zuid

Oud-Zuid

Amsterdam’ın en zarif ve en zengin semtlerinden biri olan Oud-Zuid, içerdiği onlarca müze nedeniyle sanata ve kültürel yaşama meraklı gezginlerin tercih ettiği yerlerin başında gelmektedir.

De Pijp

De Pijp

Gece geç saatlere kadar açık olan restoranlara, kafelere, publara; fotojenik dar sokaklara; çok çeşitli bir nüfusa ve de nispeten yüksek oranda eğitimli ve yalnız yaşayan insanlara sahip olan popüler bir bölgedir.

Oost

Oud-Oost

Diğer bölgeler ile karşılaştırıldığında çok daha yeni binalara ve çok daha düzenli sokaklara sahip olan oldukça sessiz bir bölgedir. Eğer eğlencenin merkezinde veya en azından yakınında olmak istiyorsanız yukarıdaki alternatifler sizler için daha mantıklı olacaktır. Gerçi bizim seçimimiz bu bölgeden yanaydı.

Bu başlık Amsterdam serisinin 3. yazısıdır

2 Yorum

  • Avatar
    • Marbvl

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.