YENİOrta Amerika Çok Yakında!
KievUkrayna

Kiev Konaklama Bölgeleri

1 dk okuma süresi
Kiev Konaklama Haritası

https://en.wikipedia.org/wiki/File:%D0%90%D0%B4%D0%BC%D1%96%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%B9_%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%96%D0%BB_%D0%9A%D0%B8%D1%94%D0%B2%D0%B0.gif

Г Holosiyivskyy Rayon (Голосіївський район)
О Obolonskyy Rayon (Оболонський район)
Печ Pecherskyy Rayon (Печерський район)
Под Podilskyy Rayon (Подільський район)
Ш Shevchenkivskyy Rayon (Шевченківський район)
Св Svyatoshynskyy Rayon (Святошинський район)
Сол Solomyanskyy Rayon (Солом’янський район)
Дар Darnytsʹkyy Rayon (Дарницький район)
Дес Desnyansʹkyy Rayon (Деснянський район)
Дн Dniprovskyy Rayon (Дніпровський район)

Yukarıdaki verilerden de görebileceğiniz gibi günümüzde Kiev, semt olarak adlandırabileceğimiz 10 adet alt idari bölgeye ayrılmıştır. Konaklama amacıyla en çok tercih edilen 4 bölgeyi ele aldığımız bu yazıda, her bölgenin kendine has karakteristik özelliklerinden bahsettik. Seçim sizin, buyurun başlayalım…

Shevchenkivskyy Rayon (Шевченківський район)

Kiev - Shevchenkivskyi District

Şehrin merkezi olarak bilinen Khreshchatyk Caddesi (Вулиця Хрещатик) ve Bağımsızlık Meydanı (Майдан Незалежності) ile birlikte birçok turistik yapıyı da sınırları içerisinde bulunduran Shevchenkivskyy Bölgesi, tarihi ve turistik noktalara yürüme mesafesinde olması nedeniyle listemizdeki ilk sıraya yerleşmeye hak kazanmıştır.

Pecherskyy Rayon (Печерський район)

Kyiv - skyline of Pechersky district

Kiev’in en eski yerleşim yerlerinden biri olan ve Dinyeper nehri kıyısında yer alan bu bölge, günümüzde idari ve kültürel yaşamın merkezi olarak bilinmektedir. Kiev Mağara Manastırı (Києво-Печерська лавра), II. Dünya Savaşı’nda Ukrayna Ulusal Tarih Müzesi ve Anavatan Anıtı (Національний музей історії України у Другій світовій війні i Батьківщина-Мати), içerisindeki önemli turistik noktalardan bazılarıdır.

Podilskyy Rayon (Подільський район)

Kiev’in en eski bölgesi olarak bilinir. Kibar bir mimariye sahiptir. Diğer bölgelere göre oldukça sessiz, sakin ve temizdir. Meşhur Andriyivskyy Bayırı (Андріївський Узвіз) ve Aziz Andreas Kilisesi (Андріївська церква) bölgedeki önemli turistik noktalardan bazılarıdır.

Solomyanskyy Rayon (Солом’янський район)

Kiev - Solomianskyi District

Bir diğer merkezi bölgelerden birisi olan Solomyanskyy Rayon, turistik noktalara kolay ulaşım imkânı sağlayan, küçük parklar ve yeşil alanlara sahip olan, ayrıca konaklama masrafları da oldukça düşük olan ekonomik bir bölgedir.

Bu başlık Kiev serisinin 3. yazısıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.